Kogo zatrudniać we własnej firmie szkoleniowej

Własna firma szkoleniowa, która zaczyna dobrze prosperować i przyciągać coraz więcej klientów powinna się rozwijać. Jeżeli nie chcesz wciągnąć się w wir pracy, powinieneś pomyśleć o zatrudnieniu szkoleniowców, którzy pomogą Ci w prowadzeniu Twojego biznesu. Bardzo ważny jest ich odpowiedni oraz świadomy wybór, który nie pogrąży Twojej działalności, a jedynie pomoże ją bardziej rozwinąć, przyciągając jeszcze więcej uczestników.
Sprawdź kwalifikacje
Każdy kto udaje się na rozmowę kwalifikacyjną przynosi ze sobą CV – czyli niejako własną wizytówkę, w której zawarte są wszelkie konieczne informacje dotyczące wcześniejszych miejsc pracy, wykształcenia oraz innych osiągnięć. Aby być pewnym swojego pracownika należy sprawdzić gdzie się uczył oraz z jakiej tematyki posiada poszczególną wiedzę. Coraz rzadziej spotykanym zjawiskiem są kłamstwa wpisywane do CV, więc możesz być pewny, że to co tam przeczytasz jest prawdą. Jeżeli jednak chcesz sprawdzić realne umiejętności potencjalnego szkoleniowca, możesz to zrobić w bardzo prosty sposób.
Sprawdzenie umiejętności
Własna firma szkoleniowa nie będzie dobrze działać, jeżeli nie będzie w niej kompetentnych pracowników. Już na rozmowie kwalifikacyjnej poproś kandydata o przedstawienie jednego z zagadnień, które byłyby omawiane podczas realnego szkolenia. Wciel się w rolę uczestnika i zwróć uwagę na wszystkie ważne aspekty, czyli wiedzę, umiejętności, komunikatywność i zdolność do tłumaczenia całego zagadnienia. Dzięki temu zobaczysz w praktyce jak pracuje dany kandydat oraz czy jego umiejętności są na odpowiednim poziomie, aby móc go zatrudnić w własnej firmie. Jest to zadanie łatwe do wykonania, a może podjąć odpowiedni wybór.
Szkoleniowiec odpowiedni dla uczestników
Jeżeli chcesz by Twoja własna firma szkoleniowa działała w odpowiedni sposób i przyciągała uczestników musisz pamiętać o tym aby dobierać osobę prowadzącą do grupy odbiorców. Jeżeli tworzysz szkolenia dla osób starszych, szkoleniowiec powinien wykazywać się cierpliwością. Natomiast człowiek prowadzący grupy młodsze powinien być energiczny i posiadać zdolności do komunikowania się z młodymi osobami.