Ethereum jedna z ważniejszych krypto walut

Dziś jedną z najbardziej rozpowszechnionych walut cyfrowych jest bitcoin. Dla większości osób, które się nim posługują lub które są nim zainteresowane, jest to przede wszystkim jedna z możliwych obecnie form płatności – bardzo wygodna i komfortowa. Trzeba przyznać, że jest ona oparta na świetnym pomyśle i bardzo dobrze przygotowanym protokole. Nie oznacza to jednak, że na tym pomysł z krypto walutami ma swój koniec. Ten sam protokół można używać do tworzenia jeszcze bardziej rozbudowanych aplikacji, które będą korzystne nie Tylko dla krypto walut i nie tylko z nimi będą się wiązać. Ethereum jest tego najlepszym przykładem.
Ethereum to kolejna z kryptowlaut, bardzo podobna do bitcoina. Przez niektórych nazywana jest nawet bitcoinem 2.0. Miłośnicy kryptowlaut otwarcie mówią o tym, że ethereum jest walutą stanowiącą doskonałą alternatywę dla bitcoina. Co więcej, już nie tylko kurs najważniejszej waluty cyfrowej stoi bardzo wysoko. Okazuje się bowiem, ze kurs ethereum również pnie się w górę, poprzez co jest bardzo interesujący dla wieli zaciekawionych kryptowalutami.
Każdy, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z walutami cyfrowymi, z całą pewnością powinien je wszystkie poznać, a przynajmniej ich część, po to, aby móc wybrać najlepszą opcję dla siebie. Ethereum to waluta, która podobnie jak bitcoin zdobyła swoich wiernych fanów, dlatego jest szansa, ze i Ty będziesz zadowolony.
Trudno mówić o tym, aby ethereum mógł przegonić bitcoina, jednak jest to bardzo dobra alternatywa dla wszystkich, którzy nie chcą wydawać na krypto waluty bardzo dużych sum pieniędzy (bitcoin stoi obecnie bardzo wysoko). Pod koniec zeszłego roku 2016 za ethereum trzeba było zapłacić około 8 dolarów. Miesiąc później, już w tym roku, cena wzrastała do 11 dolarów i nadal tak się utrzymuje. Bardzo pozytywne jest to, że jest to wzrost bardzo stabilny. Jednak na tym wzrost się nie skończył. W marcu za ethereum trzeba było zapłacić już około 50 dolarów. Takie wzrosty nie zdarzały się już naprawdę bardzo dawno.